Механічні/ручні газонокосарки
Як працює механічна газонокосарка
Механічні газонокосарки складаються з рамного блоку, оснащеного колесами. Всередині розміщується вал, оснащений гострими ножами. При штовханні пристрою обертання коліс передається на вал, тому він також починає обертатися, при цьому трава захоплюється ножами і зрізаєтся. Принціп дії нагадує стрижку ножицями: одне лезо закріплено нерухомо, інші рухаються, зістригаючи м'яку і невисоку рослинність. Продуктивність роботи залежить від довжини лез. Для зручного управління агрегат оснащений рукояткою. Її нахил і висоту можна регулювати. Ручки прогумовані, щоб запобігти ковзанню. На ринку садової техніки представлені два різновиди таких інструментів:
- шпиндельні газонокосарки. Найпростіші. Малопродуктивні. Зістригають невелику висоту. Для кращого ефекту потрібно пройти по газону вздовж і поперек.
- Ручні газонокосарки. Продуктивність підвищена. Ножі встановлені на роторі, що обертається. Є функція регулювання висоти стрижки. Дорожчі моделі оснащені травозбірником.
Де використовується?
За допомогою ручної косарки можна домогтися високої якості косіння. Вона ідеальна для тих, хто піклується про екологію і безпеку. Інструмент мобільний, не прив'язаний до електричної мережі і не потребує заправки паливом. Застосовується для догляду за газонами, садом, прибудинковою територією. Комунальні служби використовують газонокосарку для облагородження невеликих парків і скверів. Використовується на невеликих і середніх територіях. Практично, таким пристроєм скошують будь-яку ділянку, але при великих розмірах його застосування не дає потрібного ефекту. Хоча пристрій легкий в ходу і абсолютно безшумний, однак працює повільно. Продуктивність роботи невисока і залежить від м'язової сили працюючої людини. Фізично здоровому користувачеві рекомендується обробляти 2-3 сотки. При скошуванні трави на великих ділянках неминуче з'являється відчуття втоми.